
Strålkastaren och Örja
Här finns stora möjligheter att skapa en modern och flexibel fastighet för kontor, lager eller lätt industri. Det strategiska läget nära E6 och Landskrona centrum ger smidiga transportmöjligheter och enkel logistik.
Ny möjlighet i Landskrona
I ett av Sydsveriges bästa logistiklägen, med direkt anslutning till E6:an, finns nu möjlighet att utveckla en flexibel och hållbar fastighet på Rattgatan 49 i Örja industriområde. Här kan en modern anläggning skapas för kontor, lager eller lätt industri – eller en kombination av allt – anpassad efter verksamhetens behov.
Landskrona är en del av storstadsregionen Greater Copenhagen med över fyra miljoner invånare, ett dynamiskt näringsliv och närhet till flera universitet. Det geografiska läget och tillgången till kompetens gör Landskrona till en attraktiv plats för logistik och industri, något som företag som DSV och NA-KD redan har upptäckt.


Här finns möjligheten att skapa en modern lösning som anpassas efter verksamhetens behov, med fokus på smart logistik, effektiva arbetsytor och långsiktig hållbarhet
Ny anläggning åt DACHSER
Vi har färdigställt en 9 600 kvm stor logistikbyggnad för DACHSER i Landskrona, med cross dock-terminal, logistiklager och kontor. Projektet slutfördes vintern 2024.
Till projektet


