Workspace - ett kontorshotell att trivas på
Florettgatan 29C, Lansen 1 , Helsingborg
Nu öppnar Workspace på attraktiva Berga i Helsingborg - en plats där du kan fokusera på jobbet och samtidigt få tillgång till allt du behöver för en smidig arbetsdag.
Här finns färdigmöblerade kontorsrum för 4-12 personer, från 24 till 92 kvm. Du flyttar in i en modern och representativ arbetsmiljö utan att behöva tänka på möbler, teknik eller praktiska detaljer.
Allt du behöver - inkluderat
På Workspace ingår allt för en bekväm arbetsdag såsom möblerade kontorsrum, Wi-Fi, kaffe och te, tillgång till moderna mötesrum med den senaste utrustningen samt trivsamma sällskapsytor för pauser, spontana möten och socialt umgänge. Utanför huset finns parkering, och för dig som har elbil finns möjlighet att hyra elbilsladdplats.
Välkommen att kontakta oss för mer information.
Faciliteter
- Elbilsplatser
- Kök/pentry
- Mötesrum
- Parkering
Detaljer om lokalen
Fastigheten
Välkommen till Lansen 1 på Berga Företagsområde. I den rymliga fastighet finns möjlighet för både kontor med och utan lageryta samt kontorshotell.
Service
Inom promenadavstånd finns grönområden, gym och ett flertal lunchrestauranger. Tre kilometer bort finns Väla centrum med shopping, apotek, matvarubutik och restauranger. I området finns även serviceutbud för bil och fordon samt cykel.
Kommunikation
Det är enkelt att ta sig både från och till Berga både kollektivt och med den egna bilen. Området ligger i nära anslutning till motorvägen med E4/E6 både norrut och söderut. God parkeringsmöjligheter finns i hela området. Från Maria Station når du Helsingborg C på 6 minuter. Området trafikeras även med både lokal- och regionbussar.
Är du intresserad av lokalen?
Ta kontakt med mig så berättar jag mer om möjligheterna att flytta in!