Hoppa till innehåll

Härlig och ljus kontorslokal med egen terrass

Slottsgatan 2, Neptun 6 , Malmö

Kontorslokal med fantastisk utsikt över kanalen och Slottsparken, perfekt för företag som söker en inspirerande och central arbetsmiljö. Lokalen har en flexibel planlösning med både öppen yta och flera privata arbetsrum för ett dynamiskt arbetssätt. Här finns tre mötesrum för att underlätta samarbeten samt ett pentry i anslutning till terrassen, som ger en trevlig plats för pauser och sociala stunder.

Praktiska utrymmen för backoffice och förvaring finns strategiskt placerade. Fastigheten har även ett mindre garage, och ett större allmänt garage ligger bara några minuter bort till fots. Utmärkta kommunikationsmöjligheter med både tåg- och busshållplatser inom gångavstånd.

Dessutom finns ett stort lunchutbud att välja på, antingen i Saluhallen eller bland de charmiga restaurangerna runt Gamla Väster.

Några av bilderna är visionsbilder och förslag på hur lokalen kan utformas interiört. 

Faciliteter

  • Cykelrum
  • Fiberanslutning
  • Garage (varm)
  • Kök/pentry
  • Miljörum
  • Mötesrum
  • Närhet till buss
  • Närhet till tåg
  • Skyltläge
  • Terrass
  • WC

Detaljer om lokalen

Fastigheten

Cityfastighet med kanal och park som närmaste grannar. Ett utmärkt val för företag som vill sitta i en central kontorsfastighet på lugnt läge.


Läs mer om Neptun 6

Service

Restauranger och caféer finns i området. Inom 5 -10 minuters promenad når du Malmös stadskärna, med stort urval av butiker, restauranger och annan service

Miljöcertifiering

Certifierad enligt Miljöbyggnad iDrift med betyget Silver.


Så arbetar vi med certifieringar

Kommunikation

Garagemöjligheter finns i fastigheten. I närheten finns även en separat garagebyggnad. Från fastigheten är det endast ett par minuters promenad till centralstationen där både tåg- och busstrafik utgår.

rr

Är du intresserad av lokalen?

Ta kontakt med mig så berättar jag mer om möjligheterna att flytta in!

Uthyrare

040-690 57 37

Skicka e-post

Anmäl intresse