Möjlighet till kontor eller vård/omsorg nära city
Konsul Perssons Plats 1, Polisen 5 , Helsingborg
Möjligheternas lokal på central gata
Varmt välkomna till denna moderna lokal med skyltfönster ut mot den välbesökta Malmöleden i södra Helsingborg.
Lokalen är i dagsläget ett oskrivet blad som tillåter dig att anpassa utrymmet och planlösningen efter din verksamhet – något vi gärna hjälper till med!
Stor lokal med parkering för rörelsehindrade och egen entré
Utanför den egna entrén finner du parkering för rörelsehindrade - anpassat för att kunder enkelt ska kunna besöka verksamheten. Dessutom ligger busshållplats Helsingborgs tingsrätt, som trafikeras av både stads- och regionbussar, i nära anslutning till lokalen.
Med placering i Helsingborg centrum har du nära till ett stort serviceutbud. På parallellgatan hittar du bland annat Södergallerian med sina butiker och restauranger.
Faciliteter
- Närhet till buss
- Närhet till färja
- Närhet till tåg
- Parkering
- Skyltläge
Detaljer om lokalen
Fastigheten
Med modern arkitektur och stora fönster som blickar ut över Öresund, erbjuder Polisen 5 kontorslokaler i centrala Helsingborg.
Service
På central adress i södra Helsingborg erbjuder fastigheten ett brett utbud av restauranger, caféer, banker, butiker och andra bekvämligheter. Det centrala läget förmedlar goda parkeringsmöjligheter- bland annat i Södergallerians parkeringshus.
Miljöcertifiering
Kommunikation
5 minuters promenad till Helsingborg C med sin färje-, buss- och tågstation. Läget ger dig nära kommunikation till Malmö, Landskrona, Helsingör och Köpenhamn med sin flygplats. Med bil når du efter cirka 10 minuter E6:an, som tar dig ut på övriga Europavägar.
Är du intresserad av lokalen?
Ta kontakt med mig så berättar jag mer om möjligheterna att flytta in!